Rok 2009 - Fundacja Rozwoju Czerwińska nad Wisłą

Dokonania
Dokonania w 2009

Styczeń

• Spotkanie w sprawie przygotowań do obchodów 600-lecia przeprawy wojsk Jagiełły w drodze na bitwę pod Grunwaldem.

• Organizacja spotkania autorskiego z Rafałem Ziemkiewiczem-publicystą i autorem książek.

• Organizacja "Dnia Strażaka".

• Przekazanie Ławek Parkowych dla mieszkańców Czerwińska.

• Inscenizacja historyczna "Most do Zwycięstwa"- Przez Czerwińsk na Grunwald.

• 27 lipca gościliśmy z odczytem p. Komandora Adama Reszkę.

Sierpień

• Odbył się trzeci Plener Malarski, na którym artyści malowali nasz kochany Czerwińsk.

Październik

• 7 października organizacja warsztatów "Jak wprowadzić do gospodarstwa produkcje ekologiczną".

• 17 października-Cd. warsztatów "Jak może powstać produkt tradycyjny i regionalny z okolic Czerwińska nad Wisłą".

Listopad

• Podpisanie listu intencyjnego o współpracy i wymianie kulturalnej ze Stiklestad Nasjonale Kultursenter w gminie Verdal w Norwegii. Instytucja ta od ponad 50 lat organizuje w miejscowości Stiklestad przedstawienia odtwarzające historię śmierci Świętego Olafa.

Grudzień

• Opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju Turystyki miejscowości i gminy Czerwińsk nad Wisłą.

• Atrakcje w Czerwińsku-wykonanie tablic opisujących atrakcje turystyczne miejscowości.